Angielski2018-12-04T08:41:04+00:00

Język Angielski dla dzieci

listopad- grupa starsza

nazywanie członków rodziny a family- rodzina mommy- mama daddy- tata sister- siostra brother - brat grandma/ grannie- babcia grandpa/ grandad- dziadek a girl- dziewczynka a boy- chłopiec Posługiwanie się zaimkami osobowymi: you (ty), I (ja), she (ona), he (on) budowanie zdan typu: I am a girl/ boy You are a [...]

listopad- grupa młodsza

Poznanie nazw wybranych zwierzat (wskazywanie i próba nazywania) a cat- ot a dog- pies a duck- kaczka a pig- świnka a rooster- kogut an elephant- słoń a mouse- myszka a bird- ptaszek a frog - żabka a fish- rybka song: What do you hear? Listen. Listen. What do you hear? [...]

październik- grupa młodsza

Wskazywanie części ciała: head- głowa nose- nos knees- kolana toes- palce u nóg arm- ręka leg- noga mouth- buzia Mouth, nose, knees, toes - piosenka z pokazywaniem Mouth, mouth, mouth! Here is my mouth.  Nose, nose nose! Here is my nose. Knees, knees, knees! Here are my knees. toes, toes, [...]

październik- grupa starsza

Fruit a strawberry- truskawka a cherry- wiśnia a plum- śliwka a banana- banan an orange- pomarańcza rozróżńianie i budowanie liczby mnogiej za pomocą nazw owoców: a strowberry - strawberries a banana - bananas a cherry- cherries.... Halloween time a bat- nietoperz a ghost- duch a witch- czarownica a spider- pająk [...]

Wrzesień – grupa starsza

Utrwalanie nazw kolorów: red, blue, yellow, green, orange, purple, pink, white, brown, black słówka: a car, a truck, a train, a bike, a bus, a boat a sailor, a driver, a singer Piosenka "I'd like to be a driver" I'd like to be a driver and drive y car x [...]

Wrzesień – grupa młodsza

kolory; red, blue, yellow, green, pink, purple zabawa do piosenki "I see something blue" Blue! I see something blue. Blue! I see something blue. Blue, blue, blue, blue… I see something blue. Find something blue! Yellow! I see something yellow. Yellow! I see something yellow. Yellow, yellow… I see something [...]