Angielski2018-12-20T11:09:49+00:00

Język Angielski dla dzieci

grudzień – grupa starsza

słówka o tematyce świątecznej: Santa- Mikołaj a christmas tree- choinka an angel- aniołek a reindeer- renifer a bell- dzwonek a present- prezent a candy canes- laska cukrowa a mistletoe- jemioła a stocking- skarpetka na prezenty a seigh- sanie Utrwalanie nazw zabawek: a teddy, a car, a bike, a rocket, a plain, [...]

grudzień- grupa młodsza

Słówka o tematyce świątecznej i zimowej Santa- Mikołaj christmas tree- choinka reindeer- renifer snowman- bałwan snowflake- płatek świateczny song: Helllo reindeer Hello, reindeer. Hello, snowman. Hello, Santa. Happy holidays. 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10. Merry Christmas, everyone. Let’s sing it once again. Hello, reindeer. Hello, snowman. Hello, Santa. Happy holidays. Happy holidays.   nazwy [...]

listopad- grupa starsza

nazywanie członków rodziny a family- rodzina mommy- mama daddy- tata sister- siostra brother - brat grandma/ grannie- babcia grandpa/ grandad- dziadek a girl- dziewczynka a boy- chłopiec Posługiwanie się zaimkami osobowymi: you (ty), I (ja), she (ona), he (on) budowanie zdan typu: I am a girl/ boy You are a [...]

listopad- grupa młodsza

Poznanie nazw wybranych zwierzat (wskazywanie i próba nazywania) a cat- ot a dog- pies a duck- kaczka a pig- świnka a rooster- kogut an elephant- słoń a mouse- myszka a bird- ptaszek a frog - żabka a fish- rybka song: What do you hear? Listen. Listen. What do you hear? [...]

październik- grupa młodsza

Wskazywanie części ciała: head- głowa nose- nos knees- kolana toes- palce u nóg arm- ręka leg- noga mouth- buzia Mouth, nose, knees, toes - piosenka z pokazywaniem Mouth, mouth, mouth! Here is my mouth.  Nose, nose nose! Here is my nose. Knees, knees, knees! Here are my knees. toes, toes, [...]

październik- grupa starsza

Fruit a strawberry- truskawka a cherry- wiśnia a plum- śliwka a banana- banan an orange- pomarańcza rozróżńianie i budowanie liczby mnogiej za pomocą nazw owoców: a strowberry - strawberries a banana - bananas a cherry- cherries.... Halloween time a bat- nietoperz a ghost- duch a witch- czarownica a spider- pająk [...]

Przedszkole z językiem angielskim w Warszawie

W naszym przedszkolu prowadzimy lekcje języka angielskiego dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych: zarówno maluchów, jak i starszaków. W ciągu tygodnia Państwa pociechy mają wiele godzin języka, co pozwala na skuteczne nauczenie ich nowego słownictwa oraz utrwalenie już zdobytej wiedzy. Nasz program zakłada naturalne i bezstresowe przyswajanie wiedzy przez maluchów.

Dlaczego warto uczyć dzieci angielskiego?

Dzieci przyswajają język obcy w sposób naturalny, na zasadach podobnych do nauki języka ojczystego. Na początku osłuchują się więc z brzmieniem nowych słów, następnie uczą się je rozumieć, aby w końcu za ich pomocą się komunikować. Z tego też względu rozpoczęcie nauki w tak młodym wieku jest ważne, bo wyjątkowo skuteczne.

Nikogo chyba również nie trzeba przekonywać, że angielski od lat jest językiem międzynarodowym, umożliwiającym swobodną komunikację niemalże na całym świecie. Warto więc rozpocząć jego naukę jak najwcześniej, by szybko osiągnąć pożądane efekty.

Język angielski dla dzieci – jak uczymy?

Nasza wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczycielska realizuje program kształcenia, w którym główny nacisk kładzie na poznawanie zwrotów i wyrazów niezbędnych do skutecznej komunikacji. Uczymy poprzez zabawę: piosenki, różnego rodzaju gry planszowe, a także zajęcia ruchowe. W nauczaniu stosujemy również środki audiowizualne, słowniki obrazkowe, plakaty (story posters) i karty obrazkowe (flashcards). Wspólnie z najmłodszymi rysujemy i malujemy.

Wykorzystujemy naturalną ciekawość i aktywność dziecka podczas słowno-ruchowych zabaw. Wiemy, że dziecko zainteresowane danym zagadnieniem chętniej i szybciej się uczy. Najmłodsi z przyjemnością chłoną wiedzę, a poprzez gotowość do naśladownictwa nauczyciela w zakresie powtarzania po nim słów i zdań, fonematycznie opanowują obcy język. Staramy się, aby nauka języka angielskiego w naszej placówce nie była tylko dodatkową, kilkudziesięciominutową lekcją, ale naturalną sytuacją, w której uczniowie w atrakcyjny i dostosowany do wieku sposób zdobywają wiedzę i umiejętności językowe. Dzięki naszym metodom osiągamy znakomite wyniki. Przekazujemy dzieciom nie tylko kompleksową wiedzę i umiejętności językowe, ale także uświadamiamy im istnienie odmiennych kultur oraz wzbogacamy je o ogólną wiedzę o świecie. Dzieci nabywają więc kompetencje językowe w zakresie reguł gramatycznych, słownictwa oraz konstrukcji wypowiedzi adekwatnych do różnych sytuacji, jak również stają się otwarte na świat, inne tradycje  i ludzi.

Kadra nauczycielska w przedszkolu Guzik

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 10 września 2002 roku, nauką dzieci w przedszkolu powinna zająć się osoba, która posiada odpowiednie i poświadczone kwalifikacje w zakresie nauczania języka w przedszkolu. W Guziku zatrudniamy więc doświadczonych nauczycieli języka angielskiego, spełniających wszelkie niezbędne wymagania określające to stanowisko pracy. Poza wiedzą i umiejętnościami językowymi, nasza kadra to przede wszystkim uśmiechnięte, pogodne i komunikatywne osoby z pasją do nauczania. Z przyjemnością i łatwością nawiązują kontakt z najmłodszymi, dzięki czemu dzieci z chęcią uczestniczą w zajęciach.

Przedszkole Guzik zaprasza!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do naszej placówki. Zapewniamy przyjazną i kreatywną atmosferę, sympatyczny i uśmiechnięty personel oraz szeroki wybór ciekawych zajęć dla wszystkich dzieciaków. Zachęcamy do kontaktu – z chęcią odpowiemy na Państwa pytania, przedstawimy szczegółowo nasz program nauczania i oprowadzimy po przedszkolu.