Angielski2019-04-23T11:20:56+02:00

Angielski dla dzieci

Grupa młodsza

KWIECIEŃ Zabawy utrwalające nazwy jedznia Delicious song Apples, sausages, bananas cakes Mmm delicious! x2 Apples, sausages, bananas, shhh Mmm delicious! x2 Apples, sausages, shh, shh Mmm delicious! x2 Apples, shh, [...]

Grupa starsza

KWIECIEŃ animals in the zoo: a hippo- hipopotam an elephant-słoń  a giraffe- żyrafa an ostich- struś a flamingo- flaming a parrot- papuga a pengiun- pingwin a lion- lew a tiger- [...]

Przedszkole z językiem angielskim w Warszawie

W naszym przedszkolu prowadzimy lekcje języka angielskiego dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych: zarówno maluchów, jak i starszaków. W ciągu tygodnia Państwa pociechy mają wiele godzin języka, co pozwala na skuteczne nauczenie ich nowego słownictwa oraz utrwalenie już zdobytej wiedzy. Nasz program zakłada naturalne i bezstresowe przyswajanie wiedzy przez maluchów.

Dlaczego warto uczyć dzieci angielskiego?

Dzieci przyswajają język obcy w sposób naturalny, na zasadach podobnych do nauki języka ojczystego. Na początku osłuchują się więc z brzmieniem nowych słów, następnie uczą się je rozumieć, aby w końcu za ich pomocą się komunikować. Z tego też względu rozpoczęcie nauki w tak młodym wieku jest ważne, bo wyjątkowo skuteczne.

Nikogo chyba również nie trzeba przekonywać, że angielski od lat jest językiem międzynarodowym, umożliwiającym swobodną komunikację niemalże na całym świecie. Warto więc rozpocząć jego naukę jak najwcześniej, by szybko osiągnąć pożądane efekty.

Język angielski dla dzieci – jak uczymy?

Nasza wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczycielska realizuje program kształcenia, w którym główny nacisk kładzie na poznawanie zwrotów i wyrazów niezbędnych do skutecznej komunikacji. Uczymy poprzez zabawę: piosenki, różnego rodzaju gry planszowe, a także zajęcia ruchowe. W nauczaniu stosujemy również środki audiowizualne, słowniki obrazkowe, plakaty (story posters) i karty obrazkowe (flashcards). Wspólnie z najmłodszymi rysujemy i malujemy.

Wykorzystujemy naturalną ciekawość i aktywność dziecka podczas słowno-ruchowych zabaw. Wiemy, że dziecko zainteresowane danym zagadnieniem chętniej i szybciej się uczy. Najmłodsi z przyjemnością chłoną wiedzę, a poprzez gotowość do naśladownictwa nauczyciela w zakresie powtarzania po nim słów i zdań, fonematycznie opanowują obcy język. Staramy się, aby nauka języka angielskiego w naszej placówce nie była tylko dodatkową, kilkudziesięciominutową lekcją, ale naturalną sytuacją, w której uczniowie w atrakcyjny i dostosowany do wieku sposób zdobywają wiedzę i umiejętności językowe. Dzięki naszym metodom osiągamy znakomite wyniki. Przekazujemy dzieciom nie tylko kompleksową wiedzę i umiejętności językowe, ale także uświadamiamy im istnienie odmiennych kultur oraz wzbogacamy je o ogólną wiedzę o świecie. Dzieci nabywają więc kompetencje językowe w zakresie reguł gramatycznych, słownictwa oraz konstrukcji wypowiedzi adekwatnych do różnych sytuacji, jak również stają się otwarte na świat, inne tradycje  i ludzi.

Kadra nauczycielska w przedszkolu Guzik

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 10 września 2002 roku, nauką dzieci w przedszkolu powinna zająć się osoba, która posiada odpowiednie i poświadczone kwalifikacje w zakresie nauczania języka w przedszkolu. W Guziku zatrudniamy więc doświadczonych nauczycieli języka angielskiego, spełniających wszelkie niezbędne wymagania określające to stanowisko pracy. Poza wiedzą i umiejętnościami językowymi, nasza kadra to przede wszystkim uśmiechnięte, pogodne i komunikatywne osoby z pasją do nauczania. Z przyjemnością i łatwością nawiązują kontakt z najmłodszymi, dzięki czemu dzieci z chęcią uczestniczą w zajęciach.

Przedszkole Guzik zaprasza!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do naszej placówki. Zapewniamy przyjazną i kreatywną atmosferę, sympatyczny i uśmiechnięty personel oraz szeroki wybór ciekawych zajęć dla wszystkich dzieciaków. Zachęcamy do kontaktu – z chęcią odpowiemy na Państwa pytania, przedstawimy szczegółowo nasz program nauczania i oprowadzimy po przedszkolu.