Organizacja Przedszkola 2018-01-28T12:45:15+00:00

PODSTAWA PRAWNA

Punkt Przedszkolny „Guzik” powstał zgodnie z Rozporządzeniam MEN z dn. 10 stycznia 2008 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania i jest wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa. Nadzór pedagogiczny nad Punktem Przedszkolnym „Guzik” sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty. Jak każde przedszkole publiczne oraz niepubliczne w kraju realizujemy program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN i zgodnie z nim przygotowujemy dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole. Naszym celem w związku z tym jest takie wspieranie rozwoju fizycznego, intelektualnego, społecznego i emocjonalnego dziecka , aby osiągnęło pożądany stopień gotowości do podjęcia trudu nauki w szkole i mogło osiągać sukcesy w kolejnych etapach edukacji.

GODZINY OTWARCIA

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku  w godzinach: 07:30 – 18:30.
Przedszkole działa przez cały rok kalendarzowy za wyjątkiem przerwy wakacyjnej trwającej nie dłużej niż dwa tygodnie w miesiącach wakacyjnych. W tym czasie placówka zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia raz w roku potrzebnych remontów, lub napraw.

WYŻYWIENIE

W naszej placówce dwudaniowe obiady dostarcza specjalistyczny catering,
jadłospis układany jest przez dietetyka, który czuwa nad gramaturą i bogactwem
wartości odżywczych posiłków. Posiłki są przygotowywane z naturalnych produktów
bez zawartości glutaminianu sodu. Dania przyprawiamy; solą, pieprzem, suszonymi
oraz świeżymi ziołami (bazylia, mięta, rozmaryn, oregano, cząber, tymianek,
kolendra, słodka papryka ,natka,).
Dzieci dostają w naszym przedszkolu trzy posiłki oraz owoce:

Śniadanie o godzinie  9:00

Owoce o godzinie 10.45

Obiad o godzinie 12:00 – 13:00

Podwieczorek o godzinie 15:00

Owoce o godzinie 16.30

ZAPISY

Zapisy są prowadzone do momentu wyczerpania limitu miejsc.

Przedszkole zapewnia edukację i opiekę dzieciom w wieku od 2 do 6 lat.

Aby zapisać dziecko do przedszkola Guzik należy:

• Wypełnić kartę zgłoszeniową
• Podpisać umowę cywilnoprawną.