Oferta Edukacyjna

W Guziku staramy się zapewnić dzieciom jak najwięcej różnorodnych zajęć dodatkowych, aby zapewnić im atrakcyjną i twórczą aktywność oraz wszechstronny rozwój. Zajęcia odbywają się w ramach czesnego, bez dodatkowych opłat.

Nauka języka angielskiego

Trzy razy w tygodniu dzieci mogą brać udział w zajęciach, na których poprzez zabawy i piosenki w aktywny sposób poznawać będą język angielski. Piosenki to wspaniałe narzędzie do nauki języka dla najmłodszych, odwołują się bowiem do emocji i dlatego mocno zapadają w pamięć. Ważny jest także ruch i gest do obrazowania zwrotów i wyrażeń. Wykorzystywane są także w różnych zabawach karty obrazkowe (flashcards) do utrwalania słownictwa

W pracy wykorzystywane są m. in. piosenki z serii Super Simple Songs i wiele innych.

Rytmika

Zajęcia umuzykalniające odbywają się dwa razy w tygodniu. Odpowiadają naturalnej dla wieku dziecięcego potrzebie ruchu oraz spontanicznej reakcji dziecka na muzykę.
Rytmika w przedszkolu to wprowadzenie dzieci w świat muzyki, poprzez pracę z rytmem, metrum, tempem,  i melodią. To także poznawanie piosenek dziecięcych, tańce i zabawy przy muzyce.

Gimnastyka

Aktywność ruchowa jest najbardziej naturalną i podstawową aktywnością dziecka w wieku przedszkolnym. Jest źródłem satysfakcji  i sposobem na rozładowanie emocji. To właśnie ruch jest jednym z głównych czynników stymulujący ogólny rozwój dziecka.

Grupowe zajęcia ruchowe dla dzieci są prowadzone w formie gier i zabaw ruchowych z elementami gimnastyki korekcyjnej, ćwiczeń koordynacyjnych i sensomotorycznych.

Podczas zajęć dzieci wykonują zadania ruchowe Dzięki zajęciom z gimnastyki ogólnorozwojowej,  dziecko może wyrazić swoją ekspresję ruchową, ćwiczyć sprawność motoryczną i zręczność. Ponad to dziecko ćwiczy samokontrolę, koncentrację uwagi, koordynację, orientację przestrzenną  i pamięć ruchową.

Tańce

Zajęcia prowadzone są przez instruktorkę tańca Paulinę Tomkalską. Zajęcia taneczne pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę ruchu, dają satysfakcję i poczucie spełnienia. Taniec i ruch przy muzyce to przede wszystkim radość i spontaniczna ekspresja, ale także rozwijanie świadomości ciała i ruchu. Zajęcia z jednej strony pozwalają każdemu dziecku rozwinąć indywidualny potencjał i poczuć się wyjątkowo, a z drugiej strony uczą dzieci bycia częścią grupy. Na zajęciach dzieci przygotowują niezapomniane występy dla rodziców i dziadków. Pani Paulina dba o właściwy dobór rekwizytów i strojów, dzięki czemu dzieci czują się jak prawdziwe gwiazdy.

Karate

To wyjątkowo atrakcyjne zajęcia dla dzieci, zapewniające wiele dynamicznych zabaw, w których trenerzy biorą aktywny udział. Prowadzone są przez trenerów z Klubu Karate Gorilla. W trakcie zajęć dzieci budują pewność siebie, uczą się szacunku, odwagi, odpowiedzialności i wytrzymałości. Wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę oraz wszystkie grup mięśniowych poprzez gry i zabawy ruchowe. Uczą się umiejętności pracy w grupie. Trenerzy przekazują dzieciom pozytywne wartości: Karateka musi być dobrą i pomocną osobą, nie może krzywdzić innych.

Mali odkrywcy zwierząt

To cykliczne spotkania ze zwierzętami, które odwiedzają nas w przedszkolu. Dzieci poprzez bezpośrednią obserwację i kontakt ze zwierzętami przeróżnych gatunków poznają świat przyrody oraz rozwijają empatię w stosunku do zwierząt. Odwiedzają nas m.in. wąż, owady, papuga, świnki morskie, króliki, kaczuszki i kurczaczki, jaszczurki, jeże, a nawet surykatka. Za każdym razem spotkania te dostarczają dzieciom niezwykłych emocji i radości.

Warsztaty okazjonalne

Dodatkowo odbywają się związane ze świętami lub porami roku różne warsztaty plastyczne (np. odlewy gipsowe, wykonywanie świeczek i mydełek), muzyczne (np. muzyka ludowa) i spotkania tematyczne (np. z pszczelarzem).

Teatrzylo o lpmcerty

Raz w miesiącu w przedszkolu odbywa się spektakl lub koncert.

Zajęcia odpłatne

Zajęcia logopedyczne

W przedszkolu zatrudniony jest logopeda. Raz w roku prowadzona jest bezpłatna diagnoza logopedyczna, co pozwala określić, które dzieci wymagają terapii . Koszt jednorazowych 30 minutowych zajęć to 40 zł.

Junior odkrywca

Dla starszych przedszkolaków 5 i 6 letnich organizowane są dwa razy w miesiącu wyjątkowe zajęcia warsztatowe. Uczestnicy zajęć poprzez eksperymenty, doświadczenia i obserwacje mają osobistą możliwość manualnego zetknięcia się z nauką, co niewątpliwie pomaga im zrozumieć wiele skomplikowanych zjawisk przyrodniczych. W tym celu wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt laboratoryjny, liczne zestawy i pomoce dydaktyczne. Dodatkowo precyzyjnie opracowany autorski program zajęć i kierunkowo wykształcona kadra instruktorów pozwala uczestnikom warsztatów na niezapomnianą przygodę naukową. Działając zgodnie z hasłem Baw się Nauką dostarczamy mnóstwo zabawy oraz solidną dawkę wiedzy. Zajęcia prowadzone w proponowanej przez nas formie rozwijają kreatywność dzieci, uczą je otwartego myślenia, nie pozwalają zgubić naturalnej zdolności do ciągłych poszukiwań i zadawania pytań. Uzupełniają wiedzę i zaszczepiają w małych naukowcach chęć kontynuowania dalszej przygody edukacyjnej z przedmiotami nauk ścisłych.

Koszt miesięczny to 50 zł.