O Nas

Alicja Juraszek
Alicja JuraszekDyrektor

Nazywam się Alicja Juraszek i jestem dyrektorką prywatnego przedszkola Guzik na Ursynowie.

Od 12 lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym, a moje doświadczenie w pracy pedagogicznej, także z dziećmi niepełnosprawnymi, trwa już ponad 15 lat. Mam szczęście, że robię w życiu nie tylko to, co umiem, ale również to, co sprawia mi radość. Oczywiście praca z dziećmi nie zawsze jest łatwa. Wymaga dużo cierpliwości i opanowania, a także szybkiego reagowania na spontaniczne zachowania dzieci. Ważna jest także wyobraźnia oraz czas poświęcony na przygotowania zajęć, które zaciekawią maluchy. Wszystko to jednak owocuje wspaniałymi efektami, takimi jak radością dziecka z wykonanej przez siebie pracy, zapamiętaniem nowych wiadomości, nawiązaniem przyjaźni z innymi dziećmi. Życie przedszkolne pełne jest cudownych chwil, przynoszących zarówno dzieciom, jak i nauczycielowi dużo satysfakcji.

Alicja Juraszek
Dyrektor

Nazywam się Alicja Juraszek i jestem dyrektorką nowo otwartego, prywatnego przedszkola Guzik na Ursynowie.

Już ponad 8 lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym, a moje doświadczenie w pracy pedagogicznej, także z dziećmi niepełnosprawnymi, trwa już ponad 10 lat. Od roku jestem nauczycielem mianowanym. Mam to szczęście, że robię w życiu nie tylko to, co umiem, ale również to, co sprawia mi radość. Oczywiście praca z dziećmi nie zawsze jest łatwa. Wymaga dużo cierpliwości i opanowania, a także szybkiego reagowania na spontaniczne zachowania dzieci. Ważna jest także wyobraźnia oraz czas poświęcony na przygotowania zajęć, które zaciekawią maluchy. Wszystko to jednak owocuje zachwycającymi efektami, np. radością dziecka z wykonanej przez siebie pracy, zapamiętaniem nowych wiadomości, nawiązaniem przyjaźni z innymi dziećmi. Życie przedszkolne pełne jest cudownych chwil. I może zabrzmi to banalnie, przynosi nauczycielowi dużo satysfakcji.

Dlaczego guzik?

…bo guzik może być okiem misia, dziecięcym pieniążkiem, skarbem…

…bo guziki można liczyć, klasyfikować, porównywać…

…bo z guzików można coś ułożyć, zbudować lub wykleić…

…bo guzik to taka zwykła rzecz, z której dzięki wyobraźni i zabawie można wyczarować tak wiele…

…bo to co zwykłe przy odrobinie chęci może stać się czymś wyjątkowym.

Co to jest Guzik?

Guzik to kameralne przedszkole, stworzone po to, aby dzieci i ich rodzice, czuli się tu dobrze. Dbamy o przyjazną i domową atmosferę. Tu dzieci mogą się bawić, zawierać znajomości, uczyć się i rozwijać, odpoczywać i brykać, jeść i pić, i być po prostu dziećmi.

Do Guzika może uczęszczać maksymalnie 20 dzieci. Pozwala to zachować kameralną i domową atmosferę. Dzieci uczą się w dwóch grupach wiekowych, ale też spędzają trochę czasu razem. W ten sposób dzieci młodsze uczą się od starszych, a starsze uczą się, jak być wzorem dla młodszych. Wierzymy, że w małej grupie każdego można zauważyć, docenić i poświęcić mu czas. Chcemy, żeby tak właśnie czuły się u nas dzieci:  zauważone i docenione. Pragniemy, aby mogły być po prostu sobą, a równocześnie dzięki nowym doświadczeniom i nauce, mogły codziennie stawać się pewniejsze siebie, zaradniejsze i mądrzejsze.

Dbamy o przyjazną i domową atmosferę poprzez włączanie rodziców w życie przedszkola.

rodziców do przygotowywania niespodzianek i teatrzyków na Dzień Dziecka. Chętni rodzice prowadzą z dziećmi zajęcia związane z wykonywanym przez nich zawodem.

Guzik jako punkt przedszkolny jest wpisany do rejestru szkół i placówek niepublicznych, oraz innych form wychowania przedszkolnego. To znaczy, że spełnia wszelkie warunki w zakresie wymogów higieniczno- sanitarnych, przeciwpożarowych, edukacyjnych oraz zatrudnia odpowiednio wykwalifikowaną kadrę.