Taniec

Babysitter and Nanny Hiring Resources
Zajęcia prowadzone są przez instruktorkę tańca Paulinę Tomkalską. Zajęcia taneczne pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę ruchu, dają satysfakcję i poczucie spełnienia. Taniec i ruch przy muzyce to przede wszystkim radość i spontaniczna ekspresja, ale także rozwijanie świadomości ciała i ruchu. Zajęcia z jednej strony pozwalają każdemu dziecku rozwinąć indywidualny potencjał i poczuć się wyjątkowo, a z drugiej strony uczą dzieci bycia częścią grupy. Na zajęciach dzieci przygotowują niezapomniane występy dla rodziców i dziadków. Pani Paulina dba o właściwy dobór rekwizytów i strojów, dzięki czemu dzieci czują się jak prawdziwe gwiazdy. Wiek przedszkolny to okres intensywnego rozwoju, a taniec umożliwia zaspokojenie potrzeb związanych z aktywnością fizyczną oraz zachowanie dyspozycji psychofizycznych naszych dzieci. Dodatkowo tańce urozmaicają czas spędzony w przedszkolu, a także pomagają budować osobowość maluchów. Zaznajomienie dziecka z muzyką i ruchem jest połączeniem funkcji edukacyjnej z zabawą, która odbywa się poprzez pokazywanie prostych elementów tanecznych. Pani Paulina Tomkalska dba o urozmaicenie takich zajęć, co ma swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w uśmiechniętych buziach małych podopiecznych. Zajęcia tańca rozwijają koncentrację uwagi, spostrzegawczość, poczucie rytmu oraz poczucie wartości u przedszkolaków. Taniec jest również polecany dzieciom z różnymi zahamowaniami, w tym z brakiem otwartości na kontakty z otoczeniem. Taniec dla dzieci to forma na pozbycie się nadmiaru napięcia, może być więc traktowany jako „terapia” dla dzieci nadpobudliwych. Każdy maluch jednak wie, że najważniejsza jest zabawa, ekspresja i poznanie możliwości swojego ciała w ruchu.